Яндекс.Метрика
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai
Paieška Klausimai Pagalba
Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis

Problemos      Plaukų struktūros anomalijos

Plaukų struktūros anomalijos

webb_3401
webb_3401
Normalus sveikas plaukas yra stipresnis nei varinė viela tokio pat skersmens. Nusilpęs plaukas nėra stiprus ir gali turėti visą virtinę vidinių plauko kamieno formavimosi defektų. Įgimtos plaukų kamienų anomalijos silpnina plauką, jis pradeda plonėti ir lūžinėti. Kartais tokie plaukai turi vienam ar kitam susirgimui būdingą vaizdą, pavyzdžiui, primena kietai suspaustą spiralę arba persisukusius stiklo siūlus (pili torti) arba verpsto pavidalą (moniletriks) su besikaitaliojančiais plauko kamieno pastorėjamais ir nuplonėjimais, kartais auga įvairiausiom kryptim ir su jais neįmanoma susivaldyti. Dažniausia plaukų struktūros anomalijos yra įgimtos (genetiškai užprogramuotos) arba gali atsirasti dėl įvairesnių ligų padarinių. Degeneratyvūs plaukuotos galvos dalies plaukų procesai buvo visapusiškai išnagrinėti įvairių mikroskopinių tyrimų ir metodikų pagalba, jų dėka galima atsekti plauko žvynelių ląstelių nusluoksniavimą iki pat plauko žievės pluošto plaukų galiukuose.
 
Maitinimas turi didžiulę įtaką plaukų struktūros kokybės palaikymui. Plaukų sveikumo nukrypimai gali atsirasti dėl baltyminių maisto produktų stokos ar nepakankamo kiekio dienos racione, pavyzdžiui, laikymasis neracionalių dietų, vegetarizmas. Plauko struktūros pagrindą sudaro aminorūgštys, šių aminorūgščių šaltiniu yra ekzogeniniai baltymai; kai kurios aminorūgštys yra nepakeičiamos, dėl to maitinimasis tik ribotu racionu (pavyzdžiui, tik augaliniais produktais) skatina aminorūgščių deficitą, o tai reiškia – veda prie plaukų struktūros „statybinių medžiagų“ stokos. Vitaminų ir mikroelementų stoka taipogi skatina plaukų struktūros pablogėjimą ir silpnėjimą, nes pastarieji taip pat yra plauko struktūros sudėtinės dalys arba dalyvauja metabolizmo procesuose.
 
Plaukų kamieno anomalijos sąlyginai skirstomos į tas, kurios veda prie plauko lūžinėjimo defektų ir prie plauko formavimosi defektų.

Į viršų Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai Paieška Klausimai Pagalba Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis