Яндекс.Метрика
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai
Paieška Klausimai Pagalba
Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis

Problemos      Plaukų struktūros anomalijos       Formavimosi defektai

Formavimosi defektai

Žemiau yra išvardinti labiausia paplitę plaukų struktūros formavimosi defektai:

webb_3421
webb_3421
Moniletriksė (monilethrix). Šiam plaukų susirgimui yra būdingas plauko struktūros sustorėsimai, panašūs į mazgelius (mazgelių struktūra nebūtinai yra trapi), plaukai lūžta tarp mazgelių, nes šiuose tarpuose plaukai yra trapesni. Sergančių moniuletrikse plaukai turi lyg ornamentą iš karoliukų ir jiems dažniau pasireiškia difuzinis plaukų slinkimas. Šio susirgimo išdavoje plaukų slinkimo atvejais plaukai slenka pirmoje eilėje žemiau pakaušio, skruostų lygyje, o priekinė plaukų augimo linija yra nepaliesta susirgimo. Moniletriksė gali pasireikšti ir kitose kūno vietose. Žiūrint per mikroskopą, matosi, kad plaukas lyg prarado žvynelius pastorėsimo vietose, tuo tarpu nuplonėjimo vietose žvyneliai yra. Trapioje plauko vietoje plaukas greičiau lūžta prie pat odos ir retai užauga ilgas. Lūžta silpnesnėje plauko dalyje. Moniletriksė dažniau pasitaiko vaikystėje, bet būna ir pas jaunuolius. Šis susirgimas yra paveldimas pagal dominuojantį autosomatinį modelį. Kartais pasireiškia sezoniniai pokyčiai tokių plaukų struktūroje – pablogėja žiema, ir pagerėja vasaros metu. Moniletriksė pažeistų plaukų struktūra gali spontaniškai pagerėti ir be specialios plaukų priežiūros preparatų.

webb_3422
webb_3422
Bambuko pavidalo plaukai (trichorrhesis invaginata) – panašus į Moniletriksę susirgimas, tačiau plaukai sustorėjimo vietose labiau primena bambuko stiebą, pastorėjimo vietose plaukai nelūžinėja, tačiau yra silpnesni tarpuose tarp pastorėjimų. Šis susirgimas pasitaiko po tam tikrų ligų (Nethertono sindromas, atopija, ichtyosis), pasireiškia keratinizavimo proceso sutrikimai, kai išorinė plauko dalis atrodo normaliai, o vidinė yra ne tik trapi, bet primena bambuko vamzdelio sujungimą. Kartais šis susirgimas dar vadinamas golfo kamuoliuko laikiklio formos, nes taip atrodo lįkusioji plauko dalis po lūžimo - plaukas nulūžta pastorėjimo vietose lyg su įdubimu, vidinis sluoksnis yra trapus, tuo tarpu išorinis plaukų sluoksnis yra normalus. 

webb_3423
webb_3423
Verpsto pavidalo plaukai (verpsto aplazija). Dažniausia šis susirgimas yra įgimtas ir yra susijęs su plaukų struktūros formavimo pažeidimais, folikulų keratoze, plaukų svogūnėlių distrofijos atvejais, esant šiam susirgimui pastorėję plaukai kaitaliojasi su šalia augančiais nuplonėjusiais plaukais, be to gali skirtis jų spalva. Esant šiam susirgimui plaukas per visą savo ilgį nuo šaknies iki galiuko susideda iš sustorėsimų ir suplonėjimų kaitaliojimo. Kai plaukas turi silpną pigmentą, sustorėsimo vietos atrodo šviesesnės, o nuplonėjimo vietos - tamsesnės. Šis atspalvio skirtumas paaiškinamas tuo, kad pastorėsimo vietose yra deguonies burbuliukų, o nuplonėjimo vietose jų stokoja. Kai plaukai yra tamsūs ar juodi pastorėsimo vietose jie atrodo labiau tamsesni, nes oro burbuliukų nepakanka, kad jie būtų šiek tiek šviesesni, o nuplonėjimo vietos tokių plaukų atrodo šiek tiek šviesesni, nes juose yra mažiau pigmento granulių. Verpsto pavidalo plaukai dažniau nulūžta esant 1-1,5 сm ilgio, kartais ir trumpesni, nes jie lūžta nuplonėjimo vietose. Dažniausia šis susirgimas pasireiškia kai kuriose plaukuotos galvos dalies vietose, tačiau būna ir visame plaukuotos galvos dalies plote, dažniau pakaušyje ir priekinėje plaukų augimo linijoje.

webb_3424
webb_3424
Apjuostyto pavidalo plaukai (pili annulati) - taip pat dažniausia įgimtas susirgimas, kuris yra susijęs su plaukų struktūros formavimo pažeidimais ir folikulų keratoze. Plaukai turi pasikartuojančias per ilgį šviesais ir tamsias juostas. Ypatingai gerai šis susirgimas pastebimas pas blondinus. Apjuostyto pavidalo plaukų sindromas gali atsirasti sergant Alopecia Areata.

webb_3425
webb_3425
Kuokšto pavidalo plaukai (pili multigemini) – gan retas susirgimas, kai normali plaukų kaita yra sutrikusi ir plaukai neišslenka, o kartu su naujais plaukais laikosi plaukų folikule. Kartais tokiuose kuokštuose būna 20-40 plaukų. Tokių kuokštelių dažniausia aptinkama viršugalvyje, pakaušyje, nugaros ir pilvo srityse, pagrinde pas vyrus.

webb_3426
webb_3426
Durklo formos plaukai – durklo formos plaukai yra tarp normalių plaukų, tik jie skiriasi nuo pastarųjų tuo, kad styra lyg durklai, plauko galiukas turi pastorėjimą plonėjantį lyg nukirpta smailiu kampu. Dažniausiai tai yra įgimta anomalija. Durklo formos plaukai pas žmones pasitaiko labai retai, juo labiau tokie plaukai yra pavieni tarp normalių, jie auga visiškai normaliai ir turi vos pastebimą kosmetinį trukumą, kadangi jų nėra daug ir jų formos ypatumai nepastebimi, jie nesukelia didelių problemų. Durklo formos plaukų vystymosi priežastis yra nežinoma, nors galima spėlioti, kad tai yra įgimtas silpnesnis plauko vystymasis, kartais pasireiškiantis dėl mechaninio folikulo išeinamos angos užsikimšimo.

webb_3427
webb_3427
Plokšties formos plaukai – dažniausiai plokšties formos plaukai pasitaiko tarp normalios formos plaukų ir jų nėra labai daug; šis defektas yra vertinamas kaip įgimta anomalija. Kaip taisyklė tokie plaukai yra ploni. Plokščių plaukų skersinis pjūvis atrodo lyg pailgas keturkampis su suapvalintais kampais, arba lyg kažkas paėmė normalų apvalios formos plauką ir praleido jį per presą, kad gauti ploną plokštelę. Deja, tokie plaukai formuojasi jau folikule plokščiais.

webb_3428
webb_3428
Persisukę plaukai (trichokinesis) - dar kartais vadinami kamščiatraukio formos, persisukę aplink savo ašį 180 laipsnių plaukai turi nuo 3 iki 6 pastorėjimų, kurie gulasi vienas ant kito. Tokie plaukai yra tarp normalių plaukų, tačiau jie labiau linkę lūžinėti ir yra ženkliai trapesni ir šukuojant tiesiog plyšta. Kai pasitaiko kurioje nors plaukuotos galvos dalyje tokių plaukų daugiau, atrodo, kad yra nuplikimų. Dažniausia tokių plaukų atsiranda pas mažas mergaites, rečiau pas šviesiaplaukes moteris. Įprastai paauglystes pradžioje (8-12 metų amžiaus) persisukę plaukai beveik nepastebimi, nes aplink augantis normalūs plaukai dengia juos.

webb_3429
webb_3429
Grioveliai plaukuose (pili torti) - tai pagrinde plaukai, kurių geometrinė forma skiriasi nuo normalios formos tuo, kad jie yra lyg su grioveliais, gali būti vienas griovelis ar daugiau, dažniau atsiranda plaukui nuagus toliau nuo šaknų, natūraliai plonėjant jo struktūrai. Tokie plaukai auga tarp normalių plaukų, tačiau jie yra linkę labai susivelti, dažnai kartu su šalia esančiais sveikais plaukais formuojant kilpas, mazgus, gali lūžti, įskilti ir pan. Deformuotis tokių plaukų struktūra pradeda dar folikule, todėl plaukams su grioveliais yra sudėtinga pritaikyti kokių nors priežiūros priemonių. Deformuotų plaukų kiekis tarp sveikų gali būti labai įvairus, yra pastebėta, kad, ši disfunkcija gali būti paveldima arba plaukai gali pradėti deformuotis po tam tikrų perneštų organizmo ligų, po kurių gali pradėti vystytis plaukų šaknų distrofija. Ši disfunkcija yra daugiau būdinga atsirasti moterims  su šviesesniais, plonesniais plaukais. 

webb_3430
webb_3430
Mazgeliai plaukuose – plauko kamiene atsiranda nedideli išbrinkimai keliuose vietose, kurie primena mazgelius. Jeigu pažiūrėti per mikroskopą šiuos mazgelius galima pastebėti, kad mazgeliai susidaro iš dviejų priešinga kryptimi sujungtų įskilusių šepetėlių. Tuose vietose plaukai dažnai lūžta. Šių mazgelių atsiradimo priežastys dažnai būna susiję su netesinga plaukų priežiūra: dažnas dažymas, cheminis sušukavimas, plaukų vėlimas ir kt.

webb_3431
webb_3431
Plaukų kilpos – plaukai patys susiriša į kilpas ir po to į mazgelius, kartais ant vieno kamieno gali būti keletas tokių kilpų ir mazgelių. Tokie plaukai pritraukia daugiau mikroskopinių dulkių, odos epidermio žvynelius, plaukai susipainioja, juos sunku iššukuoti, padaryti šukuosena taipogi yra sunku, tokie plaukai yra labai sausi, jiems trūksta švelnumo ir minkštumo, jie yra kieti ir nevienodos tekstūros. Priežastis dažnai glūdi nepakankamoje plaukų priežiūroje, natūralios drėgmės trūkume. Tokių plaukų priežiūrai reikia pasirinkti sausų plaukų priežiūros preparatus.

Į viršų Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai Paieška Klausimai Pagalba Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis