Яндекс.Метрика
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai
Paieška Klausimai Pagalba
Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis

Įvaizdis      Šukuosenų įrankiai

Šukuosenų įrankiai

webb_9401

Pagrindiniai šukuosenos įrankiai yra šukos ir šepečiai. Jais mes naudojames kasdien kuriant šukuosenas keliaudami į mokslus, į darbą, į pasimatymą ar vakarėlį.

Šukos - kaip ir kokias šukas ir kada pasirinkti?
 • Tankių dantukų šukas geriau naudoti šukuojant trumpus sausus plaukus.
 • Retų dantukų šukas geriau naudoti šukuojant ilgus plaukus (visada pradedant nuo plaukų galiukų ir palaipsniui kylant viršugalvio link) arba drėgnus plaukus.
 • Plačiadandtės šukos tinka šlapių ir natūraliai ar chemiškai garbanotų plaukų šukavimui
  Šukas su tiesiu smailiu ilgu kotu geriau naudoti kuriant šukuoseną, atskiriant sruogą nuo sruogos, arba kuriant vakarines šukuosenas.
 • Šukas su šakutės galiuku ir nevienodo ilgio dantukais naudojamos kuriant vakarines šukuosenas, veliant plaukų sruogas ar norint papurinti plaukus.
 • Universalias šukas vidutinio tankio su rankena naudojamos sausų ir drėgnų plaukų šukavimui.
Geriausia pasirinkti šukas iš plastmasės ar medžio, nes jos turi antistatinių savybių. Šukų dantukai neturi būti aštrūs, kad nepažeisti galvos odos. Be to, šukų dantukai neturi turėti jokių įskilimų ar nelygumų, nes kitaip jos mechaniškai pažeis plaukų struktūrą.

Šepečiai - šepečius mes naudojame sausų plaukų šukavimui arba kuriant šukuosenas su džiovintuvu ar fenu.
 • Plokščius šepečius yra naudojamos ilgų ir banguotų, nestipriai garbanotų plaukų šukavimui.
 • Dvipusį šepetį galima naudoti kuriant purias šukuosenas su džiovintuvu, be to trumpesnius tokių šepečių dantukus naudojame džiovinant trumpus plaukus, o ilgesnius – džiovinant ilgesnius plaukus.
 • Įvairaus skersmens apvalius šepečius galima naudoti džiovinant plaukų galiukus ir norint gauti plaukų galiukų bangą ar garbaną, arba norint papurinti plaukus prie šaknų. Apvalūs šepečiai būna metalinio, medinio, keramikos pagrindo. Praktika parodė, kad metalinio ir keramikos pagrindo apvalūs šepečiai su skylutėmis, džiovinant plaukus fenu ar džiovintuvu, tolygiai praleidžia orą ir leidžia greičiau išdžiovinti plaukus.
 • Pusapvalis šepetis su įvairaus pluošto ir ilgio šeriais naudojamas kuriant trumpų plaukų šukuosenas.
 • Kelių eilių suapvalintų plastmasės dantukų pusapvalis šepetis naudojamas plaukų lengvam šukavimui plaukų vėlimo vietose, tinka plaukams išpainioti, tausoja plaukus ir yra labai lengvai valomas.
 • Skeletinis šepetis yra naudojamas šukuojant plaukus fenu, padeda pašiaušti juos prie šaknų.
 • Natūralių šerių šepetį plokščios formos ir įvairaus tankio galima naudoti galvos odos masažui, dulkių bei šukuosenos formavimo priemonių iššukavimui. Be to, naudojant natūralių šerių šepečius, plaukai tampa labiau elastingi ir daugiau blizga. Labai tinka lygiems, ilgiems ir sausiems plaukams šukuoti.
Tačiau šukuojant plaukus šepečiu ar šukomis, reikia nepamiršti juos laiku plauti ir dezinfekuoti, patartina tai atlikti kiekvieną kartą kai plaunate plaukus.

Šukų ir šepečių naudojimas: 
 • nualintų, trapių plaukų nepatartina šukuoti šepečiu, tačiau iš prigimties sausų plaukų šukavimui šepečiai labai tinka, nes taip yra paskleidžiami natūralūs plaukų minkštintojai – riebalai
 • labai atsargiai po plovimo šukuoti drėgnus plaukus retų visiškai lygių dantukų šukomis nuo plaukų galiukų pakaušio link, kad mechaniškai nepažeisti raginio plaukų sluoksnio, atsargiai išpainioti sąvėlas, nepešti ir netempti plaukų.


Į viršų Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai Paieška Klausimai Pagalba Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis