Яндекс.Метрика
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai
Paieška Klausimai Pagalba
Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis

Įvaizdis      Įvaizdžio pasirinkimai

Įvaizdžio pasirinkimai

Mūsų įvaizdis yra didesne dalimi apsprendžiamas mūsų pasirinkta šukuosena. Šukuosena – tai tam tikros formos sutvarkyti, pakirpti, susukti, supinti, surišti, papuošti ir t.t. plaukai. Šukuosena gali būti sutvirtinta, naudojant įvairius šukuosenos modeliavo ir kūrimo produktus bei įvairius priedus (spaustukus ir kt.), gali būti papuošta įvairiomis sagėmis, segtukais, juostelėmis, kaspinėliais ir kitomis plaukų bižuterijos priemonėmis. Teisingai pasirinkta šukuosena turi pabrėžti žmogaus išorės duomenis ir paslėpti kai kuris įgimtus veido trukumus. Todėl šukuosenos pasirinkimas reikalauja tam tikrų žinių , kūrybinio skonio ir fantazijų bei mokėjimo sukurti norimą šukuoseną. Pasirenkant šukuoseną vadovautis vien tik mados principu ir tendencijomis negalima. Šukuosenos pasirinkime yra savo taisyklės: būtina įvertinti kūno formos ypatumus, veido tipą, naudojamo makiažo būdą, galvos formą, plaukų tipą, spalvą ir kokybę. Be to reikia įvertinti individualumą, amžių, įpročius, gyvenimo būdo bei įvaizdžio ypatumus. Žemiau yra išvardytos pagrindinės tinkamos šukuosenos pasirinkimo taisyklės:

webb_9201

Kūno formos (figūros) ypatumai:
Šukuoseną visuomet yra pasirenkama įvertinant kūno figūros ypatumus. Stambiems ir aukšto ūgio moterims nepatartinos yra šukuosenos, kurios vizualiai dar labiau paaukštintų. Jei yra daromas kirpimas, tai plaukų ilgis turėtų būti vos žemiau ausų ar iki ausų galiuko. Reikia vizualiai padidinti plaukų apimtį smilkinių srityje. Reiktų vengti šukuosenų ilgais paleistai plaukai, glotniai sušukuotų atgal ar aukštų šukuosenų. Žemo ūgio ir pilnoms moterims tiks lengvos garbanos, bangos, suveržti, susukti, supinti ar surišti viršugalvyje plaukai, tinka šukuosenos, kurios nedengia kaklo. Žemo ūgio ir nepilnoms moterims labiau tiktų vidutinio ilgio plaukai. Pageidaujama padidinti šukuosenos apimtį ausų ir smilkinių srityse. Trumpų plaukų šukuosenos nepageidaujamos. Labai stambioms ir pilnoms moterims nereiktų daryti labai trumpų plaukų šukuosenas, nes vizualiai labai trumpas kirpimas mažina galvos apimtį ir didina kūno apimtį. Tokioms moterims netinka ir labai didelės, sudėtingos ir įmantrios šukuosenos, geriausia būtų pasirinkti šukuoseną su stambiomis bangomis. Daugumos atvejų šukuosenos pasirinkimą lemia žmogaus amžius ir plaukų spalva: kuo vyresnis yra žmogus, tuo trumpesni turėtų būti plaukai. Šviesių plaukų šukuosena jaunina, tamsių plaukų šukuosena priduoda jaunam veidui griežtumo ir rimtumo. 
Veido formos ypatumai: Pasirenkant šukuoseną labai svarbu yra įvertinti galvos formą (veido forma, profilio ir galvos nugarinę dalis), veido bruožus (taisyklingi ar netaisyklingi, ar yra kokių nors defektų), galvos konstrukciją (kaip galva „sėdi“ ant kaklo). Veido formų įvairovę pagrinde skirsto į septynias tipus: ovalo, skirtulio, kvadrato, pailgos, kriaušės formos, „širdelės“ formos, rombo formos: 
 • Ovalo formos veidas: yra skaitomas idealus. Idealios formos veidą galima padalyti į tris lygias dalis: kaktos dalis - nuo plaukų augimo linijos iki antakių = 1/3, nosies dalis – nuo antakių iki nosies galiuko = 1/3, smakro dalis – nuo nosies galiuko ir smakro galiuko = 1/3. Tokios formos kontūras ir proporcijos yra pagrindas visų kitų veido formų nustatymui. Ovalo formos veido ilgis beveik 1,5 karto didesnė nei plotis antakių linijoje. Kakta yra truputi platesnė nei smakras. Tokios veido formos žmogus gali pasirinkti bet kokią šukuoseną, jeigu nepaisyti nešiojamų akinių, nosies formos ir jo ilgio bei veido profilio ypatumų.
 • Skritulio formos veidas: Tokios formos veidas yra platus, su apvalia smakro linija. Šukuosenos tikslas – „pailginti“ veidą taip, kad jis būtų labiau panašus į ovalą. Šukuosenoje turėtų būti daugiau vertikalių linijų. Optimalus plaukų ilgis 20-25 cm. Rekomenduojamos lygių tiesių plaukų šukuosenos su tiesiais ar įstrižais kirpčiukais arba viršugalvio plaukus reikia pakelti, nedidelis jų kiekis gali būti ant ausų ir skruostų, bet geriau būtų sušukuoti plaukus į vieną pusę, paliekant nepridengtas ausis. Kirpčiukus sušukuoti į šoną. Tiktų vidutinio ilgio banguotų plaukų šukuosenos. Nerekomenduojamos apvalios formos šukuosenos ar šukavimas plaukų atgal.
 • Kvadrato formos veidas: Tokios veido formos ypatumai: tiesi kaktos plaukų augimo linija , kvadrato formos smakras, platus veidas. Kvadrato formos veido problemos yra panašios į skritulio formos veido problemas. Šukuosenos dėka reikia pakelti į viršų kaktos plaukų augimo liniją, jos forma turėtų būti nukreipta nuo smilkinių ir smakro į priekį, kad vizualiai pasiekti veido siaurėjimo ir sušvelninimo įvaizdį. Sušvelninti tokias veido formas gali banguota sušukavimo linija, įstrižai padarytas sklastymas, įstrižai sušukuoti kirpčiukai, lengvas suvėlimas plaukų. Ausis galima palikti pusiau pridengus plaukais. Tinka asimetrinės šukuosenos. Reikia vengti ilgų tankių kirpčiukų ar plaukų sušukavimo atgal.
 • Kriaušės formos veidas: Tokios veido formos ypatumai: siaura kakta, plati smakro ir žandikaulio linija. Šukuosenos tikslas – „praplėsti“ kaktos liniją ir padidinti jo aukštį. Dalinai galima pridengti kaktą švelniai krentančių kirpčiukų sruoga. Plaukai turi lengvai garbanotis ar švelniomis minkštomis bangomis pridengti ausis. Tai vizualiai padidins kaktą.
 • Pailgos formos veidas: Veido formos ypatumai: veidas pailgas, siauras, su įkritusiais skruostais. Šukuosenos tikslas: „sutrumpinti“ veidą taip, kad jis atrodytų platesniu. Pagrindinę plaukų masę reikia paskirstyti arčiau viršutinės galvos dalies, padaryti ilgus kirpčiukus, įrėminti juos į sruogas ar susukti, derinti su puriais plaukais veido šonuose ir smilkinių zonoje. Plaukų ilgis - iki skruostų vidurio, Plaukai iš šonų vizualiai praplečia veidą. Nepatartina daryti labai trumpų plaukų ar ilgų lygių plaukų šukuosenas bei nešukuoti plaukų į viršų kaktos zonoje.
 • Rombo formos veidas: Veido formos ypatumai: siaura kakta ir smakras, platūs skruostai. Šukuosenos tikslas – „sumažinti“ skruostų plotį. Pakelti plaukus priekyje ir glotniau sušukuoti šonuose. Pailginti plaukus smilkinių zonoje ir patrumpinti viršugalvyje. Plaukų galiukus sušukuoti ant veido, sklastymą padaryti šone. Reikia vengti purių sruogų ar garbanų skruostų srityje, plaukų sušukavimo atgal.
 • Širdelės (trikampio) formos veidas: Veido formos ypatumai: plati aukšta kakta ir siaura smakro linija. Tikslas: „sumažinti“ kaktos plotį, „padidinti“ apatinės veido dalies plotį. Pakelti plaukus, smilkinių zonoje pridengti puriomis sruogomis. Tiktų trumpų plaukų šukuosena ar šukuosena su ilgais kirpčiukais, plaukų ilgis ne ilgiau smakro galiuko. Tai vizualiai sudarys švelnių veido bruožų įvaizdį. Nerekomenduojama šukuoti plaukų šonuose tiesiai (lygiai) ir atgal.
Veido bruožai: Modeliuojant šukuoseną būtent veido profilis dažnai nulemia pasirinkimą.
 • Tiesus profilis: Yra skaitomas idealiu, tinka bet kokios šukuosenos.
 • Profilis su išsikišusiu smakru: Sušukuoti plaukus viršugalvyje į švelnias bangas, plaukus žemiau ausų nukreipti į priekį link kaktos. Iš šonų neturėtų būti plaukų.
 • Apvalus profilis: Kakta lyg su įdubimu, nosis išsikišę į priekį ir mažas smakras. Uždengti kaktą kirpčiukais ar garbanomis, viršugalvio plaukai krenta plačia banga.
 • Aštraus kampo profilis: Žema kakta, aštrus smakras lengvai išsikišę į priekį. Pridengti kaktą puriais aukštais kirpčiukais, plaukais uždengti viršugalvį, sušukuoti plaukus aplink ausis ir padaryti švelnų išlinkimą skruosto vidurio link.
Nosies forma : Išsirenkant šukuosena reikia įvertinti ir nosies formą.
 • Užriestas nosis: Tokio tipo nosis dažniausia būna nedidelis. Yra manoma, kad nedidelė nosytė turi vaikai, reiškia reikia išsirinkti šukuoseną, kuri nebus panaši į mažo vaiko šukuoseną. Galima plaukus sušukuoti atgal į viršų, tada nosytė atrodys ilgesnė.
 • Išsikišusi į priekį nosis (būna ilgas, vašelio formos ar aštrios formos): Kad nukreipti dėmesį nuo nosies, reiktų sušukuoti plaukus švelniomis garbanomis ant kaktos ir aplink veidą.
 • Išlenktos formos nosis: Sušukuoti plaukus veido centro link taip, kad nukreipti nuo jo dėmesį. Geriausia tinka asimetrinė šukuosena, bet kokia simetrinė šukuosena pabrėžtų nosies nelygumus.
Didelė plokščios formos nosis: Toks nosis lyg praplečia veidą. Reikia visus plaukus sušukuoti nuo veido, kaktos zonoje sušukuoti aukštai, tai vizualiai sumažins nosį ir nukreips nuo jo dėmesį. 
Akių formos : Akys – svarbiausioji veido dalis. Reikia pasirinkti tokias šukuosenas, kurios galės pabrėžti viską, kas yra geriausia akyse.
 • Plačiai „pastatytos“ akys : dažniausia būna ant skritulio ar kvadrato formos veido. Reiktų padaryti purią bangą virš kaktos ar sušukuoti kirpčiukus į šoną, tai nukreips dėmesį nuo plačiai pastatytų akių.
 • Arti „pastatytos“ akys : kaip taisyklė, būna ant pailgos, siauros veido formos. Reiktų pakelti plaukus į viršų, padaryti purius smilkinių zonoje, šonines sruogas paleisti palei skruostus. Plaukų galiukai turėtų būti nukreipti nuo kaklo ir gali švelniai riestis į viršų. Tai sukurs didesnio atstumo tarp akių įvaizdį. 9
Galvos forma : Galvos forma – viena svarbiausių charakteristikų kuriant šukuoseną. Ovali galvos forma skaitosi ideali. Analizuojant galvos formą reiktų ją nubrėžti mintyse iki ovalo.
Kiti veido bruožų ypatumai : 
 • Pilnas veidas su trumpu kaklu: Tikslas – „pailginti“ kaklą. Sušukuoti plaukus į viršų, viršutinę šukuosenos dalį reikia padaryti aukštesne, reiktų vengti šukuosenų, kurios didins apatinę kaklo dalį ir tiesių linijų šukuosenas.
 • Ilgas plonas kaklas: Tikslas – sušvelninti šį trukumą. Reiktų pridengti kaklą švelniai krentančiomis ilgomis ir puriomis bangomis.
 • Smulkių veidų bruožų veidas: Tikslas – vizualiai padidinti veido ir kaklo plotį. Pakelti plaukus nuo veido šonų ir sušukuoti atgal. Šukuosenos modelis turėtų būti švelnus ir laisvas, viršugalvio plaukai turėtų būti ilgi ir purūs, kad pridengti kaklą. Reiktų vengti griežtų formų šukuosenas.
 • Asimetrinė veido forma. Tikslas – užmaskuoti šį trukumą. Gali būti pasirinktas bet koks šukuosenos modelis, kuris nukreips dėmesį nuo veido bruožų, galimos asimetrinės šukuosenos.
 • Smulkus veidas, aukšta kakta ir aštri nosis : Geriausia pasirinkti šukuoseną su kirpčiukais, kurie pridengs kaktą, ausis pridengti iki pusės. Nerekomenduojama atidengti kaktą ir pilnai pridengti ausis, nes tai vizualiai dar sumažins veidą.
 • Platus veidas, stambių bruožų ir riesta nosim : Geriausia pasirinkti šukuoseną, kur bus pridengti visai ausys ir yra švelnios garbanos.
 • Aukšta ar žema kakta yra dengiama kirpčiukais. Kiti plaukai yra šukuojami atgal. Kirpčiukai turi būti purūs, ilgi ir tankūs kai yra aukšta kakta; turint žemą kaktą reikia daryti trumpus kirpčiukus, kurie vos dengtų plaukų augimo liniją, kiti plaukai yra šukuojami į viršų nuo kirpčiukų, lyg pratęsiant kaktos liniją, ausis geriau atidengti ir vengti šukuosenų, kuriose apatinė dalis yra platesnė nei viršutinė.
 • Storas trumpas kaklas – geriau pasirinkti šukuosenas su surištais viršugalvyje plaukais ir atidengtu kaklu.
  Ilgas plonas kaklas – geriau pasirinkti purias šukuosenas vidutinio ilgio su lengvomis garbanomis.
  Trumpas plonas kaklas – geriau pasirinkti šukuosenas su lengvo kritimo plaukai, kurie švelniai dengia kaklą.


Į viršų Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai Paieška Klausimai Pagalba Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis