Яндекс.Метрика
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai
Paieška Klausimai Pagalba
Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis

Problemos      Plaukų susirgimai

Plaukų susirgimai

webb_3301
webb_3301
Kiekvienas plaukas susiformuoja ir pradeda augti iš folikulo, išeinant į odos paviršių. Folikulai yra labai akivaizdūs galvos odoje, jų yra visur išskyrus delnų, padų, lūpų ir gleivinės membranų. Plaukų folikulai yra labai svarbūs natūralioje žinduolių atrankoje. Plaukų skaidulos formuoja ne tik tvirtą barjerą, sauganti epidermį nuo įbrėžimų ir nuo ultravioletinių spindulių spektro, kai kurie plaukų folikulai turi aplink save didžiulį tinklą nervų galūnių, tiekiančių informaciją sensoriniams receptoriams, lytėjimo informaciją apie aplinką. Plaukų folikulų susirgimai yra skirstomi į infekcinius ir natūralius. Galvos odos infekcija ir apsikrėtimas šiuo metu yra labai dažnai pasitaikantis reiškinys, ypatingai vystosi Vakaruose. Kadangi susirgimų ir ligų sukėlėjai, tokie kaip bakterijos, grybelis, virusai, mikroskopiniai gyviai, lengvai plinta nuo vieno žmogaus prie kito. Infekcinės ligos plinta dažnai nuo prisilietimo prie sergančio žmogaus ar jo daiktų, nuo fizinio kontakto su ligoniu. Bet kuriuo atveju, galvos odos susirgimai labai greit plinta nuo pasinaudojimo pavyzdžiui tuo pačiu rankšluosčiu po infekuoto žmogaus, nuo kontakto su infekuotais gyvūnais, tame tarpe ir su naminiais numylėtiniais, arba per kontaktą su užkrėstu dirvožemiu ar vandeniu. Vieši mineralinių vandenų kurortai ir užteršti vandens telkiniai ar šaltiniai yra savotiški infekcijų plitimo šaltiniai, nors ten yra smagu ir šilta, bet dažniausia nelabai švaru, dėl to bakterijos gali ilgai gyvuoti ir lengvai patekti ant žmonių odos.
 
Plaukų folikulų infekciniai susirgimai gali būti sukelti bakterijomis, grybeliais, virusais arba parazitais, tačiau dažniau pasitaiko patogeniniai odos susirgimai dėl bakterijų ir grybelių. Apibrėžta uždegiminė reakcija, kuri sufokusuota į paviršutinį plauko folikulo sluoksnį dažnai vadinama folikulitais. Kad supaprastinti platų folikulitų būklės spektrą, jie yra klasifikuojami į infekcinius folikulitus ir neinfekcinius folikulitus, priklausomai nuo klinikinių apraiškų ir terapeutinių metodų pritaikymo. Prie neinfekcinių folikulitų gali būtų priskirti sistematiniai ir vietiniai kortikosteroidų bei kortikotrofino naudojimą. Šie vaistai gali sukelti odos išbėrimus iš smulkių pūlinukų, kurie labai greit pasiskirsto per visą kūną. Bet kuriuo atvejų, folikulitai turi daugiau infekcinį pagrindą, priklausomai nuo ligos sukelimo priežasties, toliau jie klasifikuojami kaip grybeliniai, bakteriniai, virusiniai arba parazitiniais. Sergant kokiomis nors odos ligomis, tokiomis kaip ekzema, psoriazė, seborėja, trichofilija ir mikrosporija, būna pakenkiami ir plaukai, jie tampa trapūs ir nulūžta 2-3 mm nuo odos. Be minėtų plaukuotos galvos odos dalies susirgimų yra ir kitų, žemiau išvardytų. Tačiau apart plaukų susirgimų dažnai pasireiškia padidėjęs plaukų slinkimas, nuplikimas. Be to, dažnai pasitaiko mechaniniai plaukų pažeidimai dėl netinkamos priežiūros, plaukų struktūros silpnėjimas dėl vidinės sveikatos būklės pablogėjimo, plaukų plonėjimas ir skilinėjimas dėl emocinių ir fiziologinių faktorių pablogėjimo. Bet kuriuo atveju, jeigu pasireiškė koks nors susirgimas, reikia pasirūpinti ne tik jo gydymu, organizmo stiprinimu, bet ir tinkama galvos odos ir plaukų priežiūra bei elementarių higienos taisyklių paisymo.

Į viršų Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai Paieška Klausimai Pagalba Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis