Яндекс.Метрика
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai
Paieška Klausimai Pagalba
Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis

Problemos      Odos susirgimai

Odos susirgimai

webb2101
webb2101
Pleiskanos ar seborėja? Šios dvi sąvokos labai dažnai painiojamos, nes termino „sausoji seborėja“ suvokimas lyg ir sutampa su „įprastų pleiskanų“ sąvoka, t.y. padidėjęs galvos odos ląstelių šerpetojamas, pasišalinimas, birimas ir t.t. neesant riebalinių liaukų riebalų sekreto išskyrimo padidėjimui. Tačiau, esant seborėjai, apart minėto sąlyginai patogeninio grybelio aktyvumo padidėjimo slopinamos baktericidinės riebalų sekreto savybės. Tai skatina riebalų sekreto kiekio padidėjimą riebalinių liaukų kanaluose ir galvos odos paviršiuje, kas savo ruožtų, skatina infekcijos plitimą. Kitaip tariant, jeigu pleiskanos tampa riebios, prasideda besikartojantis niežulis, atsiranda galvos odos paraudimai, plaukai kabo lyg „varvekliai“, retėja bendro pleiskanojimo fone, reiškia vystosi seborėja. Papildomi faktoriai, veikiantis šį susirgimą, tai neteisingai parinktos ir naudojamos plaukų ir odos priežiūros priemonės, virškinamojo trakto veiklos sutrikimai, chroninės infekcijos, hipovitaminozės (A ir C). Todėl kuo anksčiau bus pradėtas šio susirgimo gydymas, tuo geriau. Gydymui reikia naudoti tik profesionalius gydomuosius preparatus.

Kiti dažniau pasitaikantys odos susirgimai yra žvynelinė (psoriazė), egzema bei kiti dermatitai (kontaktinai). Visų dermatitų atvėjais reikia kreiptis į odos gydytoją – dermatologą.

Į viršų Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai Paieška Klausimai Pagalba Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis