Яндекс.Метрика
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai
Paieška Klausimai Pagalba
Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis

Įvaizdis      Cheminiai pakeitimai       Plaukų pražilsimas

Plaukų pražilsimas

webb_9121
webb_9121
Plaukų pražilsimas siejasi su pigmento granulių formavimosi stoka. Daugumai žmonių pražislimas vyksta palaipsniui, pradžioje plaukai pasidaro šviesiai pilki, kai nedidelis kiekis pigmento dar yra, o po to, kai pigmentas dingsta, plaukai tampa sidabriniai balti. Nervų sistemos sutrikimai, nervinė įtampa, stresai įtakoja į plaukų pigmento formavimąsi. Kai pražilsimas atsiranda labai anksti pirmoje eilėje reikia atkreipti dėmesį į bendrą organizmo sveikatos būklę. Tuomet padeda naudojami papildomi vitaminai B1, B2, B6, PP. B grupės vitaminų stoka atsiliepia nervų sistemos būklės pablogėjimui, medžiagų apykaitai ir reflektoriai atsiliepia plaukų maitinimui ir pigmento formavimuisi. B2 vitamino trūkumas sutrikdo pigmento formavimąsi. Vitaminas PP turi didelę įtaką į nervų sistemą, į odos ir plaukų medžiagų apykaitą. Vitaminai B1 ir B6 skatina plaukų augimą ir pigmento formavimąsi. Tam, kad išvengti išankstinį plaukų pražilsimą reikia valgyti maistą, kuriame yra šių vitaminų gausa ir stiprinti nervų sistemą.

Kai jau pražilsimas palietė Jūsų plaukus, dauguma pradeda juos dažyti. Dažomas tik plauko stiebas, kurį mes matome, plaukai yra šviesinami, blukinami, dažai palaipsniui išsiplauna iš plaukų, dažų atspalvis kinta nuo saulės spindulių poveikio. Nuo cheminių plaukų dažų plaukai pradeda plonėti, lūžinėti, ypatingai kai yra atliekamas nekokybiškas plaukų dažymas be plaukų būklės, dažų intensyvumo ir poveikio įvertinimo, be tinkamos dažytų plaukų priežiūros. Tačiau galima plaukus dažyti ir augaliniais nuovirais: chna, basma, ramunėlėmis, svogūnų lukštais, rabarbarais ir kt. Chna ir basma suteikia plaukams varinio atspalvio gamą, ramunėlės – auksiniai geltoną, svogūnai – gelsvą, rabarbarai – šviesiai rusvą.

Dažant chna-basma reikia sumaišyti iki vientisos tirštos košės masės 25 g chnos-basmos miltelius su karštu vandeniu, sutepti šia mase visus plaukus, padengti kompresų popieriumi ir šiltu rankšluosčiu ar skara, po 15-30 min. kruopščiai nuskalauti šiltu vandeniu ir pakartotinai užtepti praskiestą 1:2, 1:3 ar 1:4 paruoštą masę (priklausomai nuo norimo atspalvio intensyvumo), vėl aprišti popieriumi ir šiltu rankšluosčiu. Po 30 min. ar 1,5 valandos (kuo daugiau basmos miltelių yra dažomojoje masėje ir kuo ilgiau palaikysite, tuo tamsesnis atspalvis gausis) kruopščiai nuskalauti. Paprasčiausia plaukus dažyti plaunant plaukus ramunėlių nuoviru. Tačiau tai tinka tik šviesiaplaukiams. Ramunėles reikia užplikyti verdančių vandeniu, palaikyti 30-40 min., perkošti. Prie 100 ml šio nuoviro galima pridėti 5 ml glicerino. Ramunėlių nuoviru suvilgyti visus plaukus, nuskalauti nereikia. Priklausomai nuo norimo šviesaus atspalvio intensyvumo nuoviras gaminamas skirtingo stiprumo: labai šviesiems plaukams – 100 g ramunėlių : 500 ml vandens; tamsiai šviesiam atspalviui – 150 g ramunėlių : 500 ml vandens. Kai pražilsta šviesiaplaukiai galima pabandyti šviesiai gelsvam atspalviui gauti panaudoti svogūnų (gelsvų atspalvių) lukštus. 25-30 g svogūnų lukštų ir 200 ml vandens virinti 10-20 min., perkošti tamsiai rusvą nuovirą ir prie 100 ml nuoviro pridėti 5 ml glicerino. Šiuo nuoviru kasdien suvilgyti plaukus iki norimo atspalvio. Nuskalauti nereikia. Šviesiai rausvam atspalviui gauti galima pavirinti 150 g rabarbarų šaknų 0,5 l rūgštaus balto vyno iki gausis pusė šio kiekio. Gaunamas skystis yra įtrinamas į plaukus, nenuskalaujamas, plaukai džiovinami kaip įprasta. Žili plaukai dažnai turi gelsvą atspalvį. Jam panaikinti galima naudoti nuskalaujamus dažomuosius šampūnus, balzamus su mėlynu pigmentų. Žili plaukai įgauna sidabriniai baltą atspalvį. Tik reikia neperlaikyti šių produktų ant plaukų, kitaip žili plaukai pamėlynuos.

Į viršų Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai Paieška Klausimai Pagalba Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis