Яндекс.Метрика
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai
Paieška Klausimai Pagalba
Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis

Problemos      Odos sutrikimai       Sausa oda

Sausa oda

webb_3131
webb_3131
Sausa oda yra plona, jautri, matinė, lyg šilkinė prisilietus. Paprastai tokia oda yra ypač švelni ir smulkiai porėta. Iki tam tikro laiko atrodo puikiai, nors akivaizdžiai skaidri ir lyg šciečiasi iš vidaus, tačiau greitai susierzina ir sensta. Sausa oda bijo visko: saulės, jūros vandens, temperatūros pokyčių, stipriai veikiančių priežiūros priemonių, muilo ir pan. Ši oda nuolat reikalauja atsargios priežiūros, apsaugos ir drėkinimo. Tinkamai prižiūrėta ji atrodo noustabiai rožinė ir sveika. Bet esant mažiausiom priežiūros klaidoms jos būklė greitai blogėja: pradeda susitraukti ir šerpetuoti, praranda blizgesį ir atrodo "susimaigius". Norint atsikratyti nemalonių pojūčių ją tenka nuolat drėkinti. Nes odos sausumą sukelia riebalinių liaukų funkcijų pažeidimai, jos gamina mažiau sekreto negu pakanka natūraliai apsaugunei lipidinei plėvelei ant odos paviršiaus susiformuoti. Šio sekreto ir prakaito suformuotos plėvelės dėka tampa elastingas viršutinis epidermio sluoksnis ir oda yra apsaugota nuo žalingo aplinkos poveikio. Kai riebalinės liaukos gamina mažiau sekreto, odos raginis sluoksnis praranda vientisumą ir oda greitai netenka drėgmės, atitinkamai tai tiesiogiai įtakuoja plaukų folikulų ir pačių plaukų būklė. Tai, kad su amžiumi riebalinės liaukos dirba lėčiau yra visiškai normalu. Daugeliui pagyvenusių žmoniu oda tampa sausesnė. Tačiau dermatologai yra susirūpinę, kad paskutiniu metu sausa oda vis dažniau pasitaiko ir tarp jaunų žmonių, net vaikams nuo penkių metu amžiaus, ir kaltina dėl to aplinkos pakitimus. Ekspertai mano, kad tarp daugelio veiksnių įtakuojančių odos nusausėjimą ir ir senėjimą labiausiai kenksmingas yra saulė. Tai yra daugiausia nuo UVA ir UVB spindulių, kurie įsiskverbia giliai į odą ir išardo svarbius ląstelių elementus. Odos kolageno elastingi pluoštai džiūsta, sukietėja ir nebesuriša drėgmės. Odos ląstelėse atsiranda vadinamieji laisvieji radikalai, kurie naikina odos proteinus ir fermentus ir pažeidžia jos ląstelių dalinimąsį. Saulės ir UV spindulų perdozavimas iššaukia net sveikos odos stiprų nusausėjimą.
 
Gydant sausą ir jautrią galvos odą reiktų vartoti vitaminų ir mikroelementų (cinko, silicio, geležies, vario, sieros, vitaminų A, E, C, D, B grupės), kurie normalizuoja odos funkcijas, stabdo senėjimą ir yra būtini formuojant keratino struktūrą ir plaukų augimui. Visais atvėjais yra svarbu teisingai prižiūrėti tokius odą ir plaukus naudojant produktus kurie pateikia minkštinančių ir apsaugančių savybių.

Į viršų Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai Paieška Klausimai Pagalba Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis