Яндекс.Метрика
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai
Paieška Klausimai Pagalba
Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis

Gydymas      Masažas       Mankšta

Mankšta Jūsų plaukams

webb_7511
webb_7511
Kalbant apie plaukų slinkimo ar prasto augimo bei nusilpimo atvejus, visų pirma reikia įvertinti plaukuotos galvos odos dalies kraujotaką. Daugelio atvejų padidėjęs plaukų slinkimas yra tiesiogiai susijęs su kraujotakos sutrikimais, t.y. plaukuotos galvos odos dalies kraujotaka turi mažą intensyvumą, o kraujas yra prastos kokybės su mažu maistingų medžiagų ir deguonies kiekiu jo sudėtyje. Norint išvengti ar ženkliai sumažinti plaukų netekimo ar padidėjusio slinkimo, ar silpnų plaukų augimą, reiktų kreipti daugiau dėmesio viso organizmo organų ir sistemų sveikumo palaikymui, ypatingai tų, kurie tiesiogiai įtakoja plaukų būklę ir augimą per kraujotakos pagerėjimą juose. Ypatingas akcentas yra suteikiamas sekantiems trims momentams: kaklo (sprando) atpalaidavimui, pilvo raumenų stiprinimui ir krūtinės ląstos vystymuisi.

Kaklas (sprandas) yra lankstaus sąryšio grandis tarp kūno (ir visų esamų jame organų bei sistemų skatinančių normalų plaukų augimą) ir galvos. Tokio „tarpininko“ rolė reiškia, kad nuo kaklo raumenų būklės priklauso ir mūsų šukuosenos vešlumas. Iš tikrųjų, per kaklo raumenys einantys kraujagyslės neša „gyvybingą energiją“ galvos smegenims ir plaukams. Jeigu kaklo raumenys yra įtempti ar kaklo padėtis yra neteisinga, tai šios kraujagyslės persispaudžia. Rezultatas yra kraujotakos intensyvumo ir plaukų folikulų aprūpinimo maistingomis medžiagomis bei deguonimi sumažėjimas, plaukų slinkimas, išvaizdos blankumas ir pan. Gana dažnai žmonės su padidintu kaklo raumenų įtempimu dėl galvos kraujotakos sumažėjimo pastebi protinio darbingumo sumažėjimą, pasireiškianti galvos skausmais, dėmesingumo stoka, minčių painumu ir kt. Kai neįmanoma išvengti kaklo įtempimo ar greitai atprasti nuo neteisingos kaklo padėties ir jau pradeda kamuoti plaukų augimo problemos yra naudinga kasdien daryti specialius kaklo raumenų atpalaidavimo pratimus. Pats geriausias pasaulyje kraujas negalės padėti plaukams tinkamai augti ir formuotis kai yra sutrikusi kraujotaka galvos srityje dėl kaklo raumenų įtempimo. Kaklo kraujotakos normalizavimui ir kaklo raumenų atpalaidavimui yra efektyvu kasdien daryti tam tikrus žinomų natūropatų Č.L.Tomsono ir G.Bendžamino rekomenduojamus pratimus. Atliekant šiuos penkis pratimus Jums gali atsirasti lengvas galvos svaigimas. Tai reikštų, kad būtent Jums yra reikalingi šie pratimai pirmoje eilėje, tačiau juos reikia atlikti lėtai ir pradžioje ne daugiau tik po 1-3 kartus kiekvieną. Pratimus galima daryti sėdint, jeigu taip yra patogiau, kai atsiranda galvos svaigimas – reiktų daryti kelių sekundžių pertraukas tarp pratimų:
  • 1 pratimas: Lėtai nuleiskite galvą žemyn ir prispauskite smakrą prie krūtinės. Po to lėtai pakelkite galvą ir atlenkite ją atgal iki galo. Atlikinėkite pratimą lėtai ir švelniai. Po kelių pakartojimų galima jau stipriau prispaudinėti smakrą prie krūtinės ir galvą prie nugaros. Gali atsirasti laikinas skausmo pojūtis ar „deginimo“ pojūtis. Svarbiausia reikia vengti daryti staigių judėsių. Visų kaklo raumenų atpalaidavimo pratimų būtiniausių technikos elementų yra lėti ir švelnūs judesiai su palaipsniniu prispaudimo prie krūtinės ir nugaros pastiprėjimu. Kaklą visą laiką reikia laikyti atpalaiduotą. Rekomenduojamas pratimo kartojimo skaičius – 12 kartų.
  • 2 pratimas: Žiūrint tiesiai į priekį lėtai lenkiame galvą į šoną prie vienos peties ir prispaudžiame ją kiek galime prie jos. Po to lėtai lenkiame galva į kitą šoną prie kitos peties ir prispaudžiame prie jos. Palaipsniui didiname prispaudimo stiprumą. Geriau atlikti šį pratimą priešais veidrodžio, kad įsitikinti, jog darote teisingai ir prispaudžiate galvą prie peties, o ne atvirkščiai – petį prie galvos. Kartoti 12 kartų.
  • 3 pratimas: Laikant galvą tiesiai lėtai pasukame ją iš kairės į dešinę ir iš dešinės į kairę, kiekvieną kartą kartojant stengiamės labiau pasukti galvą lyg norėtume pamatyti ką nors už nugaros. Atkreipkite dėmesį, kad kaklas ir kūnas niekur nebūtų įtemptas. Kartoti 12 kartų.
  • 4 pratimas. Palenkite smakrą žemyn prie krūtinės, po to apsukite galva pilna ratą, pasukant galvą iš pradžių prie dešiniojo peties, po to prie nugaros, po to prie kairiojo peties, grįžtant prie pirmykštės padėties. Pakeiskite kryptį – prie krūtinės, prie kairiojo peties, prie nugaros, prie dešiniojo peties, grįžtama į pirminę padėtį. Kaklas visą laiką turi būti atpalaiduotas. Pakartoti viso 12 kartų.
  • 5 pratimas. Atsistokite tiesiai ir atsipalaiduokite, rankos laisvai kaba palei šonus. Įkvepiant pakelkite pečius į viršų kuo aukščiau, laikant aukščiausiai galimoje padėtyje atlenkite pečius atgal kiek galite ir iškvepiant nuleiskite žemyn, po to grįžkite į pirminę padėtį. Padarykite gana energingai tokius sukamuosius pratimus 24 kartus viena kryptimi (atgal), po to kita kryptimi (į priekį) tiek pat.
Dabar panagrinėsime pilvo raumenų būklės svarbą plaukų augimui ir jų būklei. Nors iš pradžių atrodo, kad jokio ryšio čia nėra, tačiau šis rišis yra gana tamprus. Pilvas yra kūno dalis, kurioje yra daugybė gyvybiškai svarbių organų. Priekinė pilvo dalis turi raumenų sienelę, kurios paskirtis – virškinimo organų palaikymas. Kai pilvo raumenų tonusas yra geras, jie sulaiko virškinimo organus nuo pakibimo. Kai pilvo raumenų tonusas yra silpnas, pilvas pakimba ir išsikiša į priekį, atsiranda taip vadinamas „autoritetas“. Be to, spaudimas pilvo viduryje sumažėja. Rezultate mes turime virškinimo sutrikimą, o tai reiškia, kad sutrinka plaukų folikulų maitinimas dėl kraujo kokybės prastėjimo – mažėja maistingų medžiagų kiekis ir daugėja toksinų bei atliekų. Dėl pilvo raumenų spaudimo sumažėjimo padidėja pilvo srityje kraujo gyslelės, t.y. pilvo srityje kaupiasi daugiau kraujo negu turėtų būti. Kadangi kraujo apimtis organizmo kūne yra ribota, viršutinėje kūno dalyje kraujo sumažėja, o tai reiškia, kad plaukų folikulų maitinimas prastėja, plaukų kokybė blogėja, plaukai gali pradėti skilinėti, slinkti ir t.t. Pilvo raumenų tonusui pagerinti yra siūloma keletą pratimų. Idealiausia sąlyga pilvo raumenims sustiprinti, darydami pratimus kojos turi būti aukščiau galvos, nes tada vidaus virškinimo organų svoris laikinai „nusiima“ nuo pilvo raumenų ir raumenys gali laisviau susitraukti ir dirbti mažesnių pastangų dėka:
  • 6 pratimas: Šį pratimą galima daryti dvejopai: pirmas būdas – kojos yra pritvirtinamos aukščiau galvos ir kūnas juda, antras būdas – kūnas tvirtinamas ir kojos juda. Antru atveju yra šiek tiek paprasčiau nes nereikia jokių papildomų prietaisų kojų fiksavimui.
    Pirmas būdas: galima naudoti specialų elementarų sporto inventorių pilvo raumenims stiprinti, kai kojos yra fiksuojamos ant specialios lentos virš galvos, o kūnas yra nusileidęs žemyn. Kūnas lėtai pasikelia iki stataus kampo su kojomis, po to lėtai nuleidžiamas į pirminę padėtį. Rankos gali būti ant juosmens ar virš galvos – pagal galimybes ir pageidavimus. Kartoti ne mažiau 6 kartų.
    Antras būdas: nugara atsigulti ant grindų ar kito lygaus ir kieto paviršiaus, kojas pakelkite į viršų ir užlenkite už galvos, alkūnės yra tvirtai remiamos grindimis. Dabar ištieskite kojas vertikaliai į viršų. Tai yra turi gautis tokia padėtis, kai galva, sprandas ir pečiai yra remiami grindimis, kojos ir kūnas nukreipti vertikaliai į viršų, rankos padeda išlaikyti pusiausvyrą – rankos remiasi ties juosmenį, o alkūnės yra remiamos grindimis. Tokioje padėtyje yra daromi įvairūs pratimai kojomis: „važiavimas dviračiu“, „žirklės“ ir kt. Pratimas atliekamas kiek leidžia galimybės.
Krūtinės ląstos vystymas sąlygoja laisvą kvėpavimą ir pakankamą deguonies kiekį plaukų folikulams. Be to, širdis, varinėjant kraują su maistingomis medžiagomis neturi patirti jokių nereikalingų suspaudimų, kas dažniausiai būna kai krūtinės ląsta turi silpna judrumą ar išsivystymą. Daugumos žmonių, kurie beveik visą dieną sėdi pasilenkę prie darbo stalo, kvėpavimo metu krūtinės ląsta vos juda. Tuomet plaučių išsiplėtimas vyksta diafragmos nusileidimo žemyn dėka. Kada toks įprotis kvėpuoti formuojasi daugelį metų, reikia daug kantrybės ir pastangų, kad grąžinti krūtinės ląstą į normalų funkcionalumą. Tačiau tai yra įmanoma dėka aprašyto žemiau pratimo:
  • 7 pratimas: Bet kokie kvėpavimo judėsiai atliekami rankų pakelimų skatina krūtinės ląstos vystymąsi ir judrumą, stiprina krūtinės ląstą, gerina deguonies prasiskverbimą į kraują.
    Pirmas būdas: Gilaus įkvėpimo metu lėtai pakeliamos rankos į priekį ir į viršų tol, kol vykstą įkvėpimas, prasidėjus iškvėpimui lėtai nuleidžiamos rankos per šonus. Kartoti bent 8 kartus. 
    Antras būdas: Atliekamas pagal galimybę - pakibti rankomis virš galvos ant turniketo ir nuleisti kūną žemyn laisvam kabojimui. Kvėpuojate lyg norėdami iškvėpiant krūtinės ląsta pasiekti grindis, tuomet šonkauliai plačiai išsiskiedžia. Nereikia daryti jokių kūno pratimų ar staigių judėsių, tiesiog gerai kvėpuoti tokioje padėtyje. 

Į viršų Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai Paieška Klausimai Pagalba Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis