Яндекс.Метрика
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai
Paieška Klausimai Pagalba
Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis

Gydymas      Profilaktika       Dieta

Dieta Jūsų plaukams

webb6611
webb6611
Kad plaukai nuolat būtų sveiki ir gražūs reikia kreipti ypatingą dėmesį į maisto produktų maistingų medžiagų kiekį dienos racione. Neteisingas ir neracionalus vartojamų maisto produktų derinys gali išprovokuoti organizmo fizinės, protinės ir dvasinės sveikatos būklės pablogėjimą – toksinų sankaupos, sloga, virškinimo sutrikimas (virškinimo procesas vyksta nuo 2 iki 8 valandų vietoj pusvalandžio ar vienos valandos), imuninės sistemos silpnėjimas, įvairūs susirgimai ir negalavimai, greitai juntamas nuovargis ir papildomo poilsio ir miego poreikis ir pan. O rezultate – mes turime sveikatos pablogėjimą ir plaukų problemas. Žmonės, kurie įvertino teisingo ir racionalaus maitinimo privalumus pastebi, kad bendram virškinimo procesui yra reikalinga ženkliai mažiau laiko ir energijos, kad kartu su taisyklingu virškinimu pradeda gerėti ir bendra savijauta, mažėja viršsvoris, pagerėja odos būklė ir pradeda augti stipresni ir vešlesni plaukai. Mokslininkų yra sukurta maisto produktų klasifikavimo lentelė, kurioje aiškiai matyti, kokiai kategorijai priklauso vienas ar kitas produktas ir kiek jis yra virškinamas:

Kategorija Produktai  Virškinimo trūkmė
Baltymai riešutai ir sėklos, džiovintos pupos 90-120 min.
(proteinai) lęšiai, lęšių daigai, arachisas, sausi žirneliai, saulėgrąžų daigai, soja 90 min.
kiaušiniai, kiaušinių tryniai 30-45 min.
sūris, varškė ir pieno produktai 90-300 min.
gyvulių mėsa  180-300 min.
žuvys 30 min.
paukštiena 90-135 min.
Krakmolas bulvės, kaštonai, duona, jamsas, kokoso riešutai, batatas, pupos, grykiai, prinoke kramolingi grūdai  60-90 min.
kruopos, makaronai, šviežios Limos pupelės, rudeniniai molūginiai, moliūgai, ryžiai, artišokai 60-90 min.
pastarnokai, avyžai, soros 60-90 min.
Riebalai avokado, alyvuogės, augaliniai aliejai, sėklos, sviestas, riešutai, grietinėlė, arachisas, margarinas, soja 90-120 min.
kiaulės taukai 90-120 min.
Rūgštūs apelsinai, greipfrutai, ananasai, žemuogės, kivi, 20-30 min.
vaisiai/daržovės pomidorai, citrinos, laimai, granatai 20-30 min.
Rūgščiai saldūs mango, vyšnios,obuoliai, persikai, slyvos, abrikosai 20-40 min.
vaisiai įvairios uogos, dauguma vynuogių rūšių, kriaušės, nektarinai 20-40 min.
Saldūs vaisiai bananai, datulės, persimonai, churma, vynuogės, muskatai, papaja, džiovinti vaisiai 20-30 min.
Melionai arbūzai, įvairios melionų rūšys 20-30 min.
Produktai su žemu salierai, kinų kopūstai, kaliaropės, žiediniai kopūstai, baklažanai, agurkai, vasariniai molūginiai 30-45 min.
krakmolo kiekiu saldžioji paprika, svogūnai, žalios pupos, briuselio kopūstai, šparagai, česnakai, šviežus žirneliai 30-45 min.
arba be jo morkos, špinatai, jauni šviežūs grūdai, brokoli, ropės, salotų lapai 30-45 min.
Vanduo negazuotas vanduo 0 min.
Sultys/ sultiniai vaisių ir daržovių sultys ir sultiniai 15-20 min.

Geriausia derinasi „Baltymų“ kategorijos produktai su produktais, turinčiais mažą krakmolo kiekį arba be jo. Taip pat „Krakmolą turinčių produktų“ kategorija gerai derinama su produktais, kurie turi mažą krakmolo kiekį arba be jo. Gerai derinasi „Rūgščių vaisių“ kategorijos produktai su „Rūgščiai saldžios vaisių“ kategorijos produktais. Taip pat puikiai derinasi „Rūgščiai saldžios vaisių“ kategorijos produktai su „Saldžių vaisių“ kategorijos produktais. Žinomas daktaras Gerbertas Šeltonas pasiūlė gana paprastas devynias racionalaus maitinimo taisykles, kurios sukurtos remiantis maisto produktų virškinimo trukme:
  • 1. Nevartokite praturtintą proteinais maistą kartų su produktais su dideliu krakmolo kiekiu. Kodėl? Todėl, kad proteinai gali būti teisingai pasisavinami jeigu skrandyje yra daug rūgščių, kurios suardo esamą seilėse amilazę - šis fermentas reikalingas krakmolo skaldymui. Rezultate proteinai ir krakmolas negali būti virškinami vienu metu. Ar tai reikštų, kad reikia atsisakyti vienu metu valgyti mėsą su bulvėmis? – Taip, jeigu mes norime turėti gerą sveikatą.
  • 2. Nederinkite krakmolą turinčius produktus su rūgščiais produktais. (Dėl tos paties priežasties kaip ir 1 punkte).
  • 3. Nevalgykite daugiau vieno tipo baltyminių produktų vieno valgio metu. Skirtingi proteinai reikalauja skirtingo pasisavinimo laiko ir skirtingo virškinimo liaukų sekrecijos darbo. Jeigu vieno baltyminio produkto virškinimui organizmas sunaudoja daug energijos, tai dviejų ar daugiau baltyminių produktų virškinimui reikės jos ženkliai daugiau. Ribojant baltyminių produktų asortimentą ir kiekį, mes išsaugojam energiją, mažiau jaučiame nuovargį.
  • 4. Nederinkite rūgščių vaisių su baltymais. Fermentas pepsinas, reikalingas baltymų virškinimui, suyra esant daugumai rūgščių vaisių rūgštims.
  • 5. Nesumaišykite baltymų su riebalais. Riebalai mažina skrandžio sulčių išsiskyrimą ir trukdo baltymų virškinimą.
  • 6. Nederinkite per vieną valgymą krakmolingus produktus su saldumynais. Kai į organizmą kartu patenka cukrus ir krakmolas, pirmas yra virškinamas cukrus, kuris skrandyje pradeda rūgti, gaminant fermentą ardantį kitą fermentą (amilazę) reikalinga krakmolui virškinti. Vietoj cukraus geriau naudoti saldžius arba džiovintus vaisius.
  • 7. Nederinkite baltymus ir cukrų. Cukrus taip pat lėtina skrandžio sulčių išsiskyrimą, trugdo baltymų virškinimą. Cukrus bus suvirškintas po baltymų, ir „belaukiant“ jis rūgs skrandyje.
  • 8. Melionus valgyti reikia atskirai nuo viso kito maisto. Geriau 20-30 min. prieš pagrindinį valgį, ar vien tik melionus.
  • 9. Venkite naudoti pieną ir pieno produktus, tačiau jeigu negalite jų nevartoti, tai bent nederinkite juos su juokiais kitais produktais. Fermentas chimozinas, kuris reikalingas pieno virškinimui yra tik pas naujagimius ir mažylius. Suaugęs žmogus neturi fermentą, kuris galėtų padėti pieno produktų virškinimui, kas dažnai išprovokuoja alergijas. Pieną negalima derinti su jokiais kitais produktais, nes jame yra daug riebalų ir proteinų, be to pieno baltyminių komponentu yra kazeinas, žinomas kaip vienas stipriausių klijų.
Be to, valgio metu ir iškart po jo nepatartina gerti jokių skysčių, nes skysčiai praskiedžia fermentus ir skrandžio rūgštis, ir trigdo maisto virškinimą. Tačiau mokslininkais ir virškinimo procesų tyrinėtojais nustatyta, kad geriau būtų valgyti maistą pagal jo sultingumo mažėjimo principą palaipsniui, pvz., iš pradžių kelių sultingų daržovių sultį (jo virškinimui prireiks 15 min.), po to daržovių mišrainę, sutirštintą ar ne (jos virškinimui pakaks 20 min.), po to melionas arba vaisiai (virškinimui reikės 30 min.), ir užbaigti galima saulėgrąžų ar moliūgų sėklomis (juos organizmas virškins iki 2,5 valandų). Kodėl reikia valgyti iš pradžių labiau sultingus produktus, o valgio pabaigoje mažiau ar visai nesultingų produktų? Dauguma žmonių mano, kad skrandyje visas patekęs maistas susimaišo, tačiau iš tikrųjų prarytas maistas yra virškinamas paeiliui pagal patekimo į skrandį tvarką, sluoksnis po sluoksnio. Maistas, patekęs vėliau, laukia savo eilės, nes skirtingose maisto sluoksniuose vyksta skirtingi virškinimo procesai, o kiekvienam sluoksniui iš skrandžio sienelių išsiskiria skirtingi fermentai. Maistas, suderintas pagal kategorijas ir pirmas patekęs į skrandį, bus suvirškintas anksčiausia, po to eilė ateis kitiems produktams ir t.t. - sluoksnis po sluoksnio. Ir dar vienas dalykas - kai maisto produktai yra derinami tarpusavyje valgio metu pagal kategorijas ir eiliškumą, mes žymiai mažiau suvalgome ir nepriaugame nereikalingo svorio („autoriteto“), visos reikalingos ir būtinos organizmui medžiagos puikiai pasisavina, mes jaučiamės žvaliau ir esame sveikesni. Taigi, norint turėti gerą sveikatą ir gražius plaukus, reikia pasirūpinti ir savo mityba bei jos kokybę.

Į viršų Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai Paieška Klausimai Pagalba Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis