Яндекс.Метрика
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai
Paieška Klausimai Pagalba
Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis

Problemos      Odos sutrikimai       Riebi oda

Riebi oda

webb_3121
webb_3121
Riebūs oda ir plaukai atrodo netvarkingai, oda riebiai blizga, plaukai sulipę lyg drėgni, šukuosena greitai netenka purumo. Kai riebalinės liaukos gamina daugiau riebalų nei reikia, atsiranda poreikis plauti plaukus kasdien ar net dusyk per dieną. Kaip taisyklė, padidėjus riebalinių liaukų sekrecijai galvos odoje, padidėja ir veido odos riebaluotumas bei galvos odos prakaitavimas. Riebalinių liaukų veiklos sutrikimo priežastys yra susiję su nervų ir endokrininės sistemos funkciniais sutrikimais, su medžiagų apykaitos sutrikimais, su netaisyklinga mityba, dažnais vidurių užkietėjimais. Specialistais yra nustatyta, kad pernelyg padidėjęs riebalinių liaukų aktyvumas yra susijęs su vyriško hormono – testosterono padidinta gamyba. Normalus riebalinių liaukų sekreto lygis vykdo apsaugos ir antibakterinę funkcijas. Hormonų persitvarkymo organizme metu padidėjus riebalinių liaukų sekrecijai, ant odos patenka daugiau riebiųjų rūgščių ir trigliceridų, hidrolipidų sekreto plėvelė praranda savo gyvybines ir antibakterines galias. Suaktyvėja ant odos paviršiaus ir plauko folikulo angoje gyvenantys mikroorganizmai, riebiosios rūgštys pradeda erzinti odą ir sukelia niežulį. Padidėjus riebalinių liaukų sekrecijai riebalai pasklinda odos ir plaukų paviršiumi, suklijuoja plaukus į sruogas, padaro juos riebius ir blizgius. Aktyviai skaidantis riebalams, keičiasi odos epidermio ląstelių veikla, sutrinka plauko kamieno suragėjamo procesas, raginis sluoksnis sustorėja dėl raginių kamščių susidarymo, sutrinka plauko folikulo apykaitos procesai, sulėtėja ir pablogėja plauko augimas, gali sutrikti plaukų kaitos ciklas ir prasidėti plikimas. Kai suragėjusios odos plokštelės (pleiskanos) - baltos ar geltonos spalvos - nuo odos paviršiaus nenubyra, gali išsivystyti riebioji seborėja.

Kad pakeisti ką nors, visų pirmą reikia subalansuoti mitybą, t.y. sumažinti tam tikro maisto vartojimo kiekį : maisto, kuriame yra daug angliavandenių ir druskų, miltinių, saldžių ir riebių patiekalų, prieskonių. Daugiau vartoti augalinės kilmės maisto produktų, praturtintų vitaminais ir ląsteliena. Labai yra svarbu teisingai prižiūrėti tokius plaukus.

Į viršų Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai Paieška Klausimai Pagalba Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis