Яндекс.Метрика
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai
Paieška Klausimai Pagalba
Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis

Įvadas      Plaukų būklė       Būklės duomenys

Struktūros būklės duomenys

webb_1711
webb_1711
Plaukų struktūros einamoji būklė yra apibūdinama pagal trys pagrindinius duomenys: plauko tekstūra, plauko porėtumas ir plauko tamprumas.
  • Tekstūra – tai plauko storis ir galvą dengiančių plaukų kiekis, kurie gali būti skirtingi ne tik to pačio plauko atskiruose dalyse, bet gali skirtis ir priklausomai nuo augimo vietos, tautybės ir asmenybės savybių, t.y. viršugalvio plaukai paprastai būna silpnesni nei plaukai, augantys žemiau pakaušio (paprastai europiečių plaukų skersmuo yra 50-100 mk., o azijiečių virš 120 mk.). Plauko tekstūra yra nustatoma pagal plauko skersmenį (plaukai gali būti stori, vidutinio storio, ploni ir labai ploni) ir minkštumo laipsnį (gali būti minkšti prisilietus, kieti ir labai kieti, kaip viela). Ploni ir labai ploni plaukai turi mažą plauko skermenį, jie reikalauja specialios priežiūros. Jeigu pasižiūrėti tokius plaukus per mikroskopą, dažniausia tokie plaukai turi tik plauko žievę ir žvynelius ir neturi šerdies. Kieti ir labai kieti plaukai, stori, vidutinio storio plaukai turi tvirtą glotnų pagrindą, nes žvyneliai yra glotniai prisispaudę prie plauko žievės. Tokius plaukus sunku švelniai nudažyti ar padaryti švelnų cheminį plaukų sušukavimą.
  • Porėtumas – tai plauko savybė sugerti drėgmę. Plaukai turi gerą porėtumą, kai žvynelių sluoksnis yra truputi pakeltas virš plauko žievės, tada jie gali sugerti daug drėgmės. Ploni plaukai paprastai turi ploną žvynelių sluoksnį ir sugeria drėgmę lengvai ir labai greitai. Kieti, blankūs, greitai besivėliantys plaukai dėl didelio plauko porėtumo irgi labai greitai sugeria drėgmę. Kai plaukai yra glotnūs, plauko žvyneliai kietai prigludę prie plauko žievės, tokie plaukai turi mažą porėtumą ir labai sunkiai sugeria drėgmę. Normalūs plaukai turi vidutinį porėtumą, žvynelių sluoksnis yra vos vos pakilęs virš plauko žievės, jie geriau sugeria drėgmę. Plaukai su mažu porėtumu reikalauja švelnios priežiūros. Porėti plaukai (dažyti, šviesinti ar po cheminio plaukų sušukavimo) dažniausiai būna po nekokybiškų plauko spalvos ar formos pakeitimo procedūrų. Ypač porėti plaukai tampa po labai dažnų plaukų spalvos ar formos cheminių pakeitimų, tokie plaukai turi pažeistą plauko struktūrą, yra labai sausi, lūžinėja, yra trapūs. Tokiems plaukams reikalinga ypatinga priežiūra. Plaukai gali būti nevienodo porėtumo (dažniausia ypač porėti ar labai porėti - prie plauko galiuko, ir mažai porėti - prie galvos odos), tokių plaukų priežiūra turi būti parinkta atitinkamai plauko porėtumui, t.y. prie šaknų vienos rūšies plaukų priežiūros produktai, plaukų galiukams kiti priežiūros produktai.
  • Tamprumas - ar elastingumas – tai plauko struktūros savybė išsitiesinti ir susitraukti. Plaukai turi gerą, normalų ir prastą tamprumą. Normalų tamprumą turi normalūs žvilgantys plaukai. Tokį nesudrėkintą plauką galima ištempti iki 1/5 jų ilgio, jei paleisti įtempimą, jis vėl susitrauks ir bus toks koks jis buvo. Normalų drėgną plauką galima ištempti iki 40-50 proc. jo ilgio. Plauką, kuris turi gerą normalų porėtumą, galima ištempti daugiau nei plauką su prastu porėtumu. Kai esant mažam plauko įtempimui, plaukas plyšta, jis turi labai prastą tamprumą. Be to, sudrėkinus tokį plauką, jis labai greitai susipainioja ir prisilietus prie jo, atrodo kaip kempinė. Jei plaukas yra praradęs savo tamprumą (elastingumą), tai reikškia jis prarado savybė susitraukti po įtempimo, toks plaukas yra pažeistas.

Į viršų Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai Paieška Klausimai Pagalba Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis