Яндекс.Метрика
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai
Paieška Klausimai Pagalba
Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis

Priežiūra      Pagrindai

Pagrindinė priežiūra

webb_6201

Pirma ir pagrindinė plaukų priežiūros taisyklė - kokie bebūtų Jūsų plaukai, jie visada privalo būti švarūs. Dėl to pagridinė plaukų priežiūros dalis kiekvienam iš mūsų yra atitinkamai jų plovimas ir skalavimas. Atrodo, kad išplauti plaukus yra labai paprasta. Tačiau norint trinkimo metu ne kiek jiems nepakenkti reikia stengtis prisilaikyti tam tikrų taisyklių:
  • Prieš plaukų plovimą, ypatingai tankių ir ilgų, juos reikia gerai iššukuoti visomis kryptimis šepečių tam, kad išjudinti visus nešvarumus, kurie susikaupė ant galvos odos ir plaukų bei iššukuoti standinančių preparatų likučius, kas papildomai stimuliuoja kapiliarinę kraujotaką ir be to po plaukų plovimo jie žymiai mažiau susivels.
  • Kruopščiai sušlapinti visus plaukus šiltu vandeniu. Plaukų plovimui nenaudoti labai karšto ar šalto vandens, nes galima pakenkti galvos odos mikrofloros pusiausvyrai. Nuo šalto vandens kraujo kapiliarai staiga susiaurėja ir šaltas vanduo nepašalina visų nešvarumų. Kita vertus karštas vanduo sausina galvos odą ir oda gali pradėti šerpetoti.
  • Kuo mažesnį šampūno kiekį ištrinti tarp delnų ir tolygiai paskirstyti plaukuose. Šiuolaikiniai šampūnai yra pakankamai efektingi, tad net ilgų plaukų plovimui pilnai pakanka vieno arbatinio šaukšto šio preparato, o trumpiems plaukams pakaks vos keleto lašų. Net jeigu Jus paimsite daug šampūno, plaukai nebus nuo to švaresni, bet tam, kad išskalauti per daug paimto šampūno Jums prireiks daugiau laiko ir vandens. Jeigu šampūnas yra labai koncentruotas, galima jį praskiesti vandeniu. Nereikia pilti šampūną tiesiai ant galvos, nes tada šampūnas netolygiai pasiskirsto per plaukus ir nelabai gerai pašalina nešvarumus.
  • Niekada netrinkite plaukų, nes galite mechaniškai juos pažeisti, tik švelniai pirštų galiukų sukamaisiais judesiais pamaigykite plaukus ir galvos odą, kol šampūnas supūtuos. Daug putų turintys šampūnai nebūtinai parodo šampūno kokybę, šampūnas gali būti ir visai be putų, bet labai gerai išplauti visus nešvarumus.
  • Neleiskite šampūnui per ilgai veikti, šampūno veikliųjų medžiagų poveikiui dažniau pakanka vos kelių sekundžių. Jeigu šampūnas savo sudėtyje turi balzamą, kapsules su specialiomis veikliosiomis medžiagomis ar specialių pigmentų, tai tokį šampūną reikia ilgiau pamaigyti (pagal šampūno anotacijos rekomendaciją).
  • Bet kokį šampūną reikia gerai nuskalauti nuo plaukų šiltu vandeniu, kad jie blizgėtų ir būtų purūs, nes šampūno likučiai daro plaukus matiniais, lipniais ir jie žymiai greičiau tampa vėl nešvariais. Nuskalavimui reikia trigubai daigiau laiko negu plaukų plovimui. Jei galvos oda sveika, galima šampūno nuskalavimo pabaigoje apipilti plaukus ir galvos odą drungnu ar vėsesniu vandeniu.
  • Po šampūno nuskalavimo geriau panaudoti kondicionerių, balzamą arba kitą skalavimo priemonę, kad plaukai nesiveltų ir juos būtų lengva iššukuoti. Tokį preparatą reikia tolygiai paskirstyti per kiek rankšluosčiu nusausintus plaukus nuo šaknų iki galiukų, išlaikyti tiek, kiek yra nurodyta instrukcijoje, po to kruopščiai išskalauti drungnu vandeniu. Tačiau jeigu Jūs naudojate nenuskalaujamą kondicionerių, balzamą ar kitą specialų preparatą, tai juos reikia naudoti ant rankšluosčiu nusausintų plaukų ir nenuskalauti. Po šių priemonių panaudojimo (nuskalaujamų ar nenuskalaujamų) plaukai ženkliai geriau atrodys, bus puresni ir natūraliai žvilgės.
Kaip dažnai mes galime plauti galvą? Kai tik atsiranda poreikis. Jeigu tenka tai daryti kasdien ir didesnių problemų su plaukais nėra tai tiks specialus lengvi visų tipų plaukų šampūnai skirti kasdieniam naudojimui. Prieš plaukų trinkimą tokiais šampūnais normaliai yra geriau plaukus iššukuoti, lygiai kaip esant skalpo odos mikrofloros pažeidimams. Tačiau kai šukuosenai sukurti naudojama daug standinimo ir fiksavimo preparatų arba Jūsų plaukai yra stipriau pažeisti, šviesinti ir pan. - geriau nešukuoti jų prieš plovimą ir pasirinkti plovimui specialias dažno naudojimo priemonės. Tokiais atvėjais suvilgykite plaukus šiltu vandeniu, įpilkite į delną šampūną ir tolygiai paskirstykite per plaukus, įtrinkite į galvos odą, pamasažuokite galvos odą apie 5 min., judant nuo viršugalvio plaukų augimo linijos link į visas puses (nereikia stipriai trinti – varvančios žemyn šampūno pūtos labai gerai nuvalo ir galvos odą ir plaukus. Gausiai nuskalaukite šampūną šiltu vandeniu (galvos odos plovimui ir plaukų trinkimui jokiu būdu nenaudokite karšto vandens). Lengvi ir specialus kasdienės priežiūros šampūnai puikiai nuvalo purvą ir standinimo bei fiksavimo preparatų nuosėdas, nepažeidžiant galvos odos natūralios apsauginės riebalinės dangos.
 
Vanduo, kurį mes naudojame plaukų plovimui, turi būti minkštas. Kaip taisyklė, vanduo iš čiaupo yra labai kietas ir ne labai tinka plauti ir ypatingai skalauti nei odą, nei plaukus. Tam, kad suminkštinti vandenį, galimą iš anksto išvirinti ją ar įberti 1 litrui vandens ¼ arbatinio šaukštelio geriamosios sodos miltelių. Jeigu dar pasirūpinti ir iš anksto padaryti žolelių nuovirą, jį užšaldyti, po to, esant reikalui, ištirpinti ir pašildyti ir panaudoti plaukų skalavimui – bus ženkliai geresnis efektas nei paprastas plaukų skalavimas vandeniu iš čiaupo. Tačiau kai tokių galimybių nėra yra geriau naudoti tinkamą balzamą ar kitą skalavimo priemonę. Plaukų skalavimui yra ypatingai efektyvus iš anksto pašildytas ir prieš tai ištirpintas sušalęs į ledą virintas vanduo. Mokslininkų yra patvirtinta, kad vanduo, kuris atsiranda ištirpus ledui, turi visai kitą molekulių struktūrą ir ženkliai skiriasi nuo vandens iš čiaupo, be to toks vanduo turi labai stiprias biostimuliacines savybes. Reguliariai naudojant tokį vandenį ženkliai pagerėja odos ir plaukų būklė - plaukai tampa stipresni, mažėja pleiskanų ir odos riebumas.


Į viršų Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai Paieška Klausimai Pagalba Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis